birgün

7° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 22.08.2019 14:02

YAYKOOP yönetim kurulu, Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi

YAYKOOP yönetim kurulu, Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi

21 yayınevini çatısı altında buluşturan Yayıncılar Kooperatifi’nin (YAYKOOP) yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

Ankara’da CHP Genel Başkanlığında gerçekleşen görüşmede YAYKOOP yönetim kurulu üyeleri, Kılıçdaroğlu’na kooperatifin kuruluş amaçları ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

YAYKOOP Genel Başkanı İlbay Kahraman, YAYKOOP’un yayıncılık faaliyetinin ana konusunu oluşturan kitabın yazardan başlayıp okuyucuda son bulan yolculuğundaki tüm paydaşlarıyla adil bir ilişki kurulmasını sağlamak; yaşanan sorunlara birlikte çözüm üretmek için kurulduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşmeye YAYKOOP Genel Başkanı İlbay Kahraman, YAYKOOP Genel Başkan Yardımcısı Elif Akkaya, YAYKOOP Yönetim Kurulu üyeleri Filiz Deniztekin ve Turhan Yalçın Bürkev katıldı.

Görüşmede Kılıçdaroğlu’na Varlık Yayınlarının ilk basımları 1950’li yıllarda yapılan kitapları ile Tekin Yayınevi’nin 1965 yılında ilk basımları yapılan özel koleksiyon bir set hediye edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız