birgün

18° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 27.07.2021 10:23

Yaz Buluşmaları’nın ilk durağı 7 çocuk oyunu ile Fenerbahçe

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’nın ilk haftası, Fenerbahçe Parkı’nda 7 çocuk oyunuyla başlıyor.

Yaz Buluşmaları’nın ilk durağı 7 çocuk oyunu ile Fenerbahçe

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, çocuk ve yetişkin oyunlarının yer aldığı programıyla salgın nedeniyle uzun süredir sahnelerden ayrı kalan tiyatroları seyircileriyle yeniden bir araya getiriyor. 2 Ağustos-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, Fenerbahçe Parkı, Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro ve Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da düzenleniyor.

2 Ağustos’ta başlayacak Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’nın programı kapsamında 11 Ağustos’a kadar Fenerbahçe Parkı’nda çocuk oyunları sahnelenecek.

Program, 17 Ağustos’tan itibaren ay sonuna kadar Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da, eylül ayında ise Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da yetişkin oyunlarıyla devam edecek. Müzikli, danslı ve bol gülmeceli oyunlar, Fenerbahçe Parkı’nda 19.00’da farklı yaş gruplarından çocuk izleyicilerle buluşacak.

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’nın ilk haftası şöyle:

2 Ağustos Pazartesi: Masal Masal İçinde (Semaver Kumpanya)
3 Ağustos Salı: Sen Yaz Ben Oynarım (Biraderler Yapım)
4 Ağustos Çarşamba: Sessiz Adam ve Sinek (QPerformans)
5 Ağustos Perşembe: Kral’ın Altınları (Tiyatro Mima)
6 Ağustos Cuma: Tavşan Aranıyor (Atta Festival)
7 Ağustos Cumartesi: Beceriksiz Kral’ın Öyküsü (Primat Atölye)
8 Ağustos Pazar: Son Tohum (Mesele Kumpanya)

***

Tiyatrolar için dayanışma vakti!

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’ndan elde edilen gelir, etkinlikte yer alan tiyatrolara aktarılacak. Kooperatif, salgın koşulları sebebiyle sahnelerden ve seyircilerinden uzun süre ayrı kalan tiyatrolara güç vermek ve bu dayanışmanın bir parçası olmak isteyenlere, bilet satın alma aşamasında iki farklı seçenek de sunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol