birgün

21° AÇIK

Yazar Aslı Erdoğan beyin kanaması geçirdi

Aslı Erdoğan'ın beyin kanaması geçirdiği belirtildi. Simurg Art Yayınları’ndan yapılan paylaşımda, “Yazar Aslı Erdoğan beyin kanaması geçirmiş, çok geçmiş olsun, en kısa sürede iyileşmesini diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

GÜNCEL 22.05.2022 00:45
Yazar Aslı Erdoğan beyin kanaması geçirdi
Abone Ol google-news

Uzun süredir yurt dışında yaşayan fizikçi ve yazar Aslı Erdoğan’ın beyin kanaması geçirdiği belirtildi. Yayın ve yazar hesaplarından sosyal medyada yapılan paylaşımlarda Aslı Erdoğan’ın, beyin kanaması geçirmesiyle hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Simurg Art Yayınları’ndan yapılan paylaşımda, “Yazar Aslı Erdoğan beyin kanaması geçirmiş, çok geçmiş olsun, en kısa sürede iyileşmesini diliyoruz” denilirken; yazar hakkında kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlarda iyileşmesi için temennilerde bulunuldu. Öte yandan Aslı Erdoğan'ın yazar arkadaşlarından da destek mesjaları paylaşıldı.

Edebi eserlerini 90'lı yıllarda vermeye başlamış yeni kuşak kadın yazarlarından olan Aslı Erdoğan, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi'nde görev yapan ilk Türkiyeli fizikçilerden oldu. Erdoğan, fizik doktorasını yarıda bırakarak edebiyata yöneldi; öykü yazarlığı kimliği ile tanındı.

Kapatılan Özgür Gündem gazetesine yönelik davada yargılanıp tutuklandıktan sonra yurt dışı yasağıyla tahliye edilen yazar Aslı Erdoğan, bu yasak kaldırıldıktan sonra yurt dışına yerleşti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol