birgün

3° AÇIK

KADIN 09.12.2020 09:30

Yazar Hasan Ali Toptaş’tan taciz özrü

Yazar Hasan Ali Toptaş, sosyal medyada kadın kullanıcıların kendisini tacizle suçlamasının ardından ‘özür’ açıklaması yaptı. Eril failliğin ne olduğunu bilmeden hatalar yaptığını kaydeden Toptaş, “Yaraladığım bütün insanlardan samimiyetle özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yazar Hasan Ali Toptaş’tan taciz özrü

Yazar Hasan Ali Toptaş, sosyal medyada kadın kullanıcıların kendisinin tacizine uğradıklarını iddia etmelerinin ardından bir açıklama yaptı.

Kendisine yönelik iddialarla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Toptaş, “İnsan eril failliğin ne olduğunu anlayana kadar karşı tarafta ne büyük yaralar açtığını bilmeden, fark etmeden, düşünmeden hatalar yapabiliyor” ifadelerini kullandı.

‘Failliğin ne olduğunun bugün kadınlardan öğrenildiğini’ dile getiren Toptaş, “Bilmeden, farkında olmadan yaptığım davranışlar nedeniyle kırdığım, üzdüğüm, yaraladığım bütün insanlardan samimiyetle özür diliyorum” dedi.

Dün sosyal medyada bir kadın kullanıcının Hasan Ali Toptaş’ın tacizine maruz kaldığını açıklamasının ardından, benzer iddialar başka kadınlar tarafından da dile getirilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol