birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 24.02.2016 09:32

Yazarımıza ceza, muhabirimize beraat

Yazarımıza ceza, muhabirimize beraat

BirGün Gazetesi’nde 18 Şubat 2015’de yayımlanan “Ayaktayız, ayakta” yazısı nedeniyle gazetenin yazarı Kemal Ulusaler “Cumhurbaşkanına hakaret”ten 11 ay 20 gün yıl hapisle cezalandırıldı. Ulusaler, “Adı geçen yazıda atfedilen suçlamalara ilişkin kamuoyunda yoğun bir görüş olduğu belirtilerek, bu görüşün tespitine yönelik referandum önerisinde bulunmuştum. Tahminim o ki; Malum kişinin avukatı, malum söylemin yoğunluğu ile başa çıkamamış olacak ki bir medya takip kurumu ile anlaşmış olsa gerek” dedi.

Muhabirimiz Ömür Şahin Keyif ise ‘Mayruk ve Şansal defileden çıkarıldı’ başlıklı haberinde yer verdiği Barbaros Şansal’ın görüşleri nedeniyle Emine Erdoğan’a ‘hakaret’ iddiasıyla açılan davadan beraat etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız