birgün

12° AÇIK

TEKNOLOJİ 16.03.2020 17:39

Yemeksepeti'nden koronavirüs nedeniyle 'temassız teslimat' uygulaması

Türkiye'de en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan yemeksepeti de korona önlemlerini aldı

Yemeksepeti'nden koronavirüs nedeniyle 'temassız teslimat' uygulaması

Türkiye'de her geçen gün yeni vakaların görülmesinin ardından Yemeksepeti ve Banabi, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19), nedeniyle temassız teslimat seçeneği sunduklarını duyurdu.

Kullanıcılara siparişlerini online kredi kartı ya da cüzdan ile ödeyebileceklerini hatırlatan Yemeksepeti, sipariş notlarında temassız teslimatı seçerek; siparişin kapıya asılmasını tercih edebileceklerini belirtti.

T24'Ün haberine göre; aynı şekilde Banabi kullanıcıları da online kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yaparak, sipariş notlarına otomatik olarak eklenen temassız teslimat seçeneğini tercih edebilecek.

Öte yandan Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın da Twitter'dan yaptığı duyuruda, müşterileri online kredi kartı ile ödeme yapmaya çağırdı. Aydın, Twitter hesabından şöyle yazdı:

"Sağlık ve hijyene fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde lütfen siparişlerinizi ‘Temassız Teslimat’ ile sipariş edip ‘Online Kredi Kartı’ ile ödeyiniz.

Bu önlemi nakit para alışverişi sırasında doğabilecek olası sorunları minimize etmek için aldık (temas, solunum vb.) ve öneriyoruz. Restoran tarafında da hem online ödemelerin daha erken hesaplarına geçmesi hem de daha fazlası için çalışmalarımız sürüyor."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız