birgün

12° AÇIK

MEDYA 26.10.2020 14:51

Yeni Akit gazetesi, Seda Sayan ve Acun Ilıcalı'yı RTÜK'e şikayet etti

Yeni Akit gazetesi, Milli Piyango'nun Çılgın Sayısal Loto çekilişini sunmaya başlayan Seda Sayan ve TV8'in sahibi Acun Ilıcalı'yı RTÜK'e şikayet etti.

Yeni Akit gazetesi, Seda Sayan ve Acun Ilıcalı'yı RTÜK'e şikayet etti

Yeni Akit, TV8'de Milli Piyango'ya bağlı Çılgın Sayısal Loto'yu sunmaya başlayan şarkıcı Seda Sayan ve TV8'in sahibi, televizyoncu Acun Ilıcalı'yı hedef aldı. Sayan'ın çekilişi sunarken 'Bismillah' demesini hedef alan Akit haberde "Allah'ın haram kıldığı sayısal loto için skandal ifadeler kullanan Seda Sayan, programı 'Haydi Bismillah' diyerek açtı" ifadesi kullanıldı.

Acun Ilıcalı da haberde 'devşirme programlarıyla toplumun ahlakını dinamitleyen Acun Ilıcalı' şeklinde nitelendirildi.

Ayrıca Seda Sayan'ın görüntüsü de bulanıklaştırıldı.

Yeni Akit ilgili haberinde ayrıca yurttaşların program için RTÜK'e çağrı yaptığını da iddia etti.

Şarkıcı Seda Sayan, yeni programı “Çılgın Sayısal Loto” TV 8’de başlamıştı. Çılgın Sayısal Loto çekilişi, Seda Sayan’ın sunuculuğunda saat 21.45’te gerçekleştirilmişti.

Sayan programda şu ifadeleri kullanmıştı;

"Bütün çekilişlerimiz her zaman canlı olarak noter ve Milli Piyango yetkilileri huzurunda yapılıyor, çekilişe başlamadan önce noter huzurunda toplar tartılıyor ve gerekli kontroller yapılıyor. Çekilişler Dünya Piyango Birliği onaylı, son teknoloji makinalarda şeffaf bir şekilde ve el değmeden gerçekleşiyor."

yeni-akit-gazetesi-seda-sayan-ve-acun-ilicali-yi-rtuk-e-sikayet-etti-797403-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız