birgün

17° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 26.10.2020 14:51

Yeni Akit gazetesi, Seda Sayan ve Acun Ilıcalı'yı RTÜK'e şikayet etti

Yeni Akit gazetesi, Milli Piyango'nun Çılgın Sayısal Loto çekilişini sunmaya başlayan Seda Sayan ve TV8'in sahibi Acun Ilıcalı'yı RTÜK'e şikayet etti.

Yeni Akit gazetesi, Seda Sayan ve Acun Ilıcalı'yı RTÜK'e şikayet etti

Yeni Akit, TV8'de Milli Piyango'ya bağlı Çılgın Sayısal Loto'yu sunmaya başlayan şarkıcı Seda Sayan ve TV8'in sahibi, televizyoncu Acun Ilıcalı'yı hedef aldı. Sayan'ın çekilişi sunarken 'Bismillah' demesini hedef alan Akit haberde "Allah'ın haram kıldığı sayısal loto için skandal ifadeler kullanan Seda Sayan, programı 'Haydi Bismillah' diyerek açtı" ifadesi kullanıldı.

Acun Ilıcalı da haberde 'devşirme programlarıyla toplumun ahlakını dinamitleyen Acun Ilıcalı' şeklinde nitelendirildi.

Ayrıca Seda Sayan'ın görüntüsü de bulanıklaştırıldı.

Yeni Akit ilgili haberinde ayrıca yurttaşların program için RTÜK'e çağrı yaptığını da iddia etti.

Şarkıcı Seda Sayan, yeni programı “Çılgın Sayısal Loto” TV 8’de başlamıştı. Çılgın Sayısal Loto çekilişi, Seda Sayan’ın sunuculuğunda saat 21.45’te gerçekleştirilmişti.

Sayan programda şu ifadeleri kullanmıştı;

"Bütün çekilişlerimiz her zaman canlı olarak noter ve Milli Piyango yetkilileri huzurunda yapılıyor, çekilişe başlamadan önce noter huzurunda toplar tartılıyor ve gerekli kontroller yapılıyor. Çekilişler Dünya Piyango Birliği onaylı, son teknoloji makinalarda şeffaf bir şekilde ve el değmeden gerçekleşiyor."

yeni-akit-gazetesi-seda-sayan-ve-acun-ilicali-yi-rtuk-e-sikayet-etti-797403-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol