birgün

4° PARÇALI AZ BULUTLU

EGE'DE BİRGÜN 24.10.2019 11:39

Yeni bir algı operasyonu peşindeler

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, Kıbrıs’la ilgili geçmişte yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını söyledi

Yeni bir algı operasyonu peşindeler

BİRGÜN İZMİR

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in bir röportajında Kıbrıs ile ilgili geçmişte söylediği sözler üzerinden yapılan eleştirilere değinerek “Seçimlerden sonra CHP’li belediye başkanlarına karşı bir algı operasyonu başlattılar. Hepsine yanıt verdik, gerçekleri halkımıza anlattık ama durmuyorlar. Şimdi de İzmir Büyükşehir belediye başkanımız Tunç Soyer’in, Kıbrıs’la ilgili geçmişte yaptığı açıklamaları çarpıtarak, cımbızlayarak yeni bir algı operasyonu peşindeler ancak halkımız bunlara artık kanmıyor ” dedi.

Balçova İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen ve Balçova Belediyesi Spor Tesislerinde düzenlenen toplantıda konuşan Yücel, şunları söyledi:

“Seçimlerden sonra CHP’li belediye başkanlarına karşı, yandaş basın ve havuz medyası aracılığıyla bir algı operasyonu başlattılar. Hepsine yanıt verdik, açıklamasını yaptık, tüm yalanlarını ortaya çıkardık. Ama durmuyorlar. Şimdi de İzmir büyükşehir belediye başkanımız Tunç Soyer’in, Kıbrıs’la ilgili geçmişte yaptığı açıklamaları çarpıtarak, cımbızlayarak yeni bir algı operasyonu peşindeler. Bunun için AKP’liler, MHP’liler yandaş basın ve medya kuruluşları, bir linç kampanyası başlattı.

Arkadaşlar; toplum artık bunlara kanmıyor. Görevi halka hizmet etmek olan koca koca adamlar; AKP’li milletvekilleri, MHP’li milletvekilleri, il başkanları, bir algı operasyonu peşinde, söylenen sözleri çarpıtarak eleştiriyorlar, saldırıyorlar, hedef gösteriyorlar. Geçmişte aynı yöntemlerle, bu ülkenin aydınlarını, gazetecilerini, akademisyenlerini, TSK’nın vatansever subaylarını aynı mantıkla, aynı algı operasyonlarıyla hedef gösterdiler, İtibarsızlaştırmaya çalıştılar. Kumpas davalarına kimler alkış tuttu? Kimler ben Ergenekon’un savcısıyım dedi? Kimler Allahım verdikçe veriyor, Türkiye bağırsaklarını temizliyor dedi? Bu algı operasyonlarını zamanında çok gördük. Artık bu tür siyaset anlayışının halkımızda karşılığı yok.”

KIBRIS ÜZERİNDEN CHP’YE SÖZ SÖYLEMEK HADLERİ DEĞİL

Kıbrıs konusunda CHP’ye laf söylemenin veya algı operasyonlarıyla zarar vermenin yolunu arayanların, bu girişimlerinin nafile çabalar olduğunu ve bunu yapmanın kimsenin haddi olmadığını ifade eden Yücel, “Kıbrıs; Uğruna büyük mücadele verilen, kan dökülen, şehit verilen, binlerce soydaşımızın yaşadığı yavru vatanımız. Emperyalist güçlerin Kıbrıs üzerinde her zaman planları ve hesapları olmuştur. CHP’nin Kıbrıs’la ilgili tavrı ve politikası nettir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerinden CHP’ye laf söylemenin veya algı operasyonlarıyla zarar vermenin yolunu arayanların, bu girişimleri nafile çabalardır. Kıbrıs barış harekatı CHP’nin iktidar olduğu dönemde yapılmıştır. Biz, Mustafa Kemal Atatürk’ün yurtta barış dünyada barış prensibini kendine ilke edinmiş bir partiyiz. Ancak geçmişte soydaşlarımıza yapılan zulme seyirci kalmadığımız gibi bugün de Kıbrıs konusunda soydaşlarımızın yanındayız. Büyükşehir belediye başkanımızın barış mesajları verdiği açıklamalarını çarpıtarak hiç bir yere varamazlar” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız