birgün

12° HAFİF YAĞMUR

Yeni 'Fuat Avni' operasyonu: Erdoğan, Hakan Fidan ve Bahçeli...

GÜNCEL 24.05.2017 09:44
Yeni 'Fuat Avni' operasyonu: Erdoğan, Hakan Fidan ve Bahçeli...
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'yle ilgili sızdırdığı kulis bilgilerinin çoğunun gerçekleşmesi nedeniyle fenomene dönüşen Fuat Avni adlı hesap için faaliyette bulunduğu ileri sürülen 10 kişi bugün Kayseri Adliyesi'ne sevk ediliyor.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Kayseri Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde kurulan özel ekip, 5 ay boyunca teknik ve fiziki takip yaptı. Yapılan çalışmaların ardından Kayseri merkezli İstanbul, İzmir, Bursa, Çankırı, Aksaray ve Hatay illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

ERDOĞAN, HAKAN FİDAN VE BAHÇELİ
Şüphelilerin, “Fuat Avni” oluşumuna benzer bir oluşuma giderek sosyal medyada Cemaat adına operasyonlarına devam ettikleri öne sürüldü. Şifreleri kırarak devletin arşivine girdikleri iddia edilen şüphelilerin, burada elde ettikleri devlete ait bilgi ve belgeleri yayınlandıkları ileri sürüldü. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM hesapları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, birçok milletvekili, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve bakanlarla ilgili özel bilgileri de yayınlayan şüphelilerin, ilgili kişilerin aileleriyle ilgili bilgileri de paylaştıkları kaydedildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol