birgün

26° AZ BULUTLU

GÜNCEL 24.05.2017 09:44

Yeni 'Fuat Avni' operasyonu: Erdoğan, Hakan Fidan ve Bahçeli...

Yeni 'Fuat Avni' operasyonu: Erdoğan, Hakan Fidan ve Bahçeli...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'yle ilgili sızdırdığı kulis bilgilerinin çoğunun gerçekleşmesi nedeniyle fenomene dönüşen Fuat Avni adlı hesap için faaliyette bulunduğu ileri sürülen 10 kişi bugün Kayseri Adliyesi'ne sevk ediliyor.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Kayseri Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde kurulan özel ekip, 5 ay boyunca teknik ve fiziki takip yaptı. Yapılan çalışmaların ardından Kayseri merkezli İstanbul, İzmir, Bursa, Çankırı, Aksaray ve Hatay illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

ERDOĞAN, HAKAN FİDAN VE BAHÇELİ
Şüphelilerin, “Fuat Avni” oluşumuna benzer bir oluşuma giderek sosyal medyada Cemaat adına operasyonlarına devam ettikleri öne sürüldü. Şifreleri kırarak devletin arşivine girdikleri iddia edilen şüphelilerin, burada elde ettikleri devlete ait bilgi ve belgeleri yayınlandıkları ileri sürüldü. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM hesapları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, birçok milletvekili, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve bakanlarla ilgili özel bilgileri de yayınlayan şüphelilerin, ilgili kişilerin aileleriyle ilgili bilgileri de paylaştıkları kaydedildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız