birgün

21° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 09.12.2020 23:27

Yeni Şafak'ın uydurma haberine İBB'den yanıt: Ali'leri karıştırdınız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Yeni Şafak gazetesine yaptığı haberle ilgili 'Sevgili Yeni Şafak galiba Ali'leri karıştırdınız. İmamoğlu’nun resmi seçim şarkılarını yapan sanatçının adı Ali Altay’dır' yanıtını verdi.

Yeni Şafak'ın uydurma haberine İBB'den yanıt: Ali'leri karıştırdınız

Yeni Şafak gazetesi yaptığı bir haberde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için seçim müziği hazırladığı öne sürülen Ali Ata'nın "Hayatımın en kötü projesi bu adama şarkı yapmak, desteklemek" ifadeleri ile İmamoğlu'na verdiği destekten dolayı pişmanlığını dile getirdiğini iddia etti. Haberde de yer alan paylaşımda Ata, "İstanbul'un beş yılını çaldığımız için özür dileriz" ifadelerini kullanıyordu.

yeni-safak-in-uydurma-haberine-ibb-den-yanit-ali-leri-karistirdiniz-814848-1.

Ancak haberde adı geçen kişinin, İmamoğlu'nun seçim müziğini hazırlayan kişi olmadığı ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda; Yeni Şafak gazetesinin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim müziklerini yapan sanatçıya yönelik haberine yanıt verdi.

Ongun, "Sevgili Yeni Şafak, galiba Ali’leri karıştırdınız. Başkan Ekrem İmamoğlu’nun resmi seçim şarkılarını yapan sanatçının adı Ali Altay’dır” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol