birgün

4° KAPALI

GÜNCEL 19.02.2020 15:02

Yeni Şafak yazarı, Erdoğan’ın başdanışmanını engelledi

AKP’ye Yeni Şafak gazetesi yazarı Ergün Yıldırım, sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz'ı engelledi

Yeni Şafak yazarı, Erdoğan’ın başdanışmanını engelledi

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesinin yazarı Ergün Yıldırım, Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz'ı engelledi.

Ergün Yıldırım, dün görülen ve beraatla sonuçlanan Gezi Davası hakkında, “Sırf demokrat çevreleri tasfiye için hayali suç örgütleri üretmek en fazla demokrasiye zarar verir ve vesayetin yeniden güçlenmesine yol açar Kavala'nın serbest bırakılmasına ve suçsuz olmasına sevindim” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz ise, Gezi Davası’nda çıkan beraat kararına tepki gösterdi.

Ergün Yıldırım ise, Gezi Davası ile ilgili tweetlerin atılması ardından Mücahit Küçükyılmaz’ı Twitter’dan engelledi.

Mücahit Küçükyılmaz, Ergün Yıldırım’ın kendisini engellediğini duyurduğu paylaşımına, “Niye engelledi, bilmiyorum. Beni genelde FETÖ’cüler engeller. Ben de yaptığım işin doğruluğunu onlara bakarak teyit etmiş olurum” notunu düştü.

yeni-safak-yazari-erdogan-in-basdanismanini-engelledi-690248-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız