birgün

24° AZ BULUTLU

Yeniçağ yazarı: Jandarma ihalesi, Oğuzhan Asiltürk’ün yeğenine verildi

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yakın temasa geçtikten sonra Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu Saadet Partisi’ne yönelik sert eleştirilerde bulunan Oğuzhan Asiltürk’ün yeğeninin Jandarma Genel Komutanlığı’ndan ihale aldığı iddia edildi.

GÜNCEL 17.06.2021 09:57
Yeniçağ yazarı: Jandarma ihalesi, Oğuzhan Asiltürk’ün yeğenine verildi
Abone Ol google-news

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, Saadet Partisi’nin Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün, partinin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve yönetimine karşı büyük kongrenin toplanması çağrısını da içeren 53 maddelik açıklamasına ilişkin kaleme aldığı yazısında, “Saadet Partisi'nde neden muhalefete başladı? Bürokraside yaptığım araştırmada gerçeği ortaya çıkardım” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı'nın yaptığı bir ihaleye dikkati çeken Uğuroğlu, söz konusu ihaleyi yaklaşık 10 yıldır "MRD Bilişim Şirketi"nin kazandığını, son ihaleyi de 3,8 milyon dolar vererek kazandığını ancak İçişleri Bakanlığı’nım aniden, "MRD Bilişim Şirketini" diskalifiye ettiğini kaydetti.

“Peki, ihale yenilenmeden hangi şirkete verildi? - Forte Bilişim Şirketi İhalede ikinci olan bu şirketin sahibi kim? - Cemal Asiltürk” diyen Uğuroğlu, “Ahlaki, manevi, siyasi ve ticari” başlıklı yazısının devamında da şunları aktardı:

GÖSTERDİĞİ ADAYA DİKKAT ÇEKTİ

“Asiltürk soyadı dikkatinizi çekti değil mi? Peki, kim bu Cemal Asiltürk. Bingo… Evet, Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın dönemde görüştüğü Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün yeğeni… Sonuç çok net: Ahlaki, manevi, siyasi ve ticari.”

Uğuroğlu yazısında ayrıca, Oğuzhan Asiltürk'ün Saadet Partisi Genel Başkanlığı'na göstereceği adaya dikkati çekerek, “Aday kim? AKP döneminde TÜBİTAK, Başbakanlık Başmüşavirliği ve TBMM'de müşavirlik görevlerinde bulunan Yeni Şafak'ta yazıları da yayınlanan Erdoğan'a da çok yakın bir isim: Prof. Dr. Mete Gündoğan” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol