birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

Yeniden kurma mücadelesi vermeliyiz

GÜNCEL 14.11.2021 19:34
Yeniden kurma mücadelesi vermeliyiz
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Kocaeli’nde BirGün okurlarının düzenlendiği ‘Özgür Bir Ülke İçin Bir Aradayız’ adlı buluşmaya BirGün gazetesi Yayın Koordinatörü Yaşar Aydın ve CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer katıldı.

yeniden-kurma-mucadelesi-vermeliyiz-944025-1.

İzmit Belediyesi’nin Cumhuriyet Parkı Aile Çay Bahçesi’nde düzenlenen buluşmayı yaklaşık 100 kişi takip etti. Hicran Turan’ın moderatörlüğünü etkinlikte, laik, özgür, demokratik bir ülkenin yeniden nasıl yaratılacağı ve basın özgürlüğü konuşuldu.

Tek adam rejiminde parlamentonun bir hükmünün olmadığını belirten Aydın, “Erdoğan ve AKP50-60 yıllık emperyal bağımlılığın bir sonucu. Türkiye’nin bütün kurumlarını yıktılar, o nedenle tek başına bir restorasyon tartışması yeterli değil. Tek adam rejiminde parlamento diye bir şey yok. Saray ve sarayın etrafındaki insan kümesinin yönettiği bir durum var. Bu nedenle Türkiye’yi yeniden kurmak çok kolay olmayacak, enerjimizi bunun için harcamak zorundayız” dedi.

CHP’li Taşıcer ise şu ifadeleri kullandı: “Ülkenin içinde bulunduğu tablonun fotoğrafı çok net aslında. Bu karanlıktan nasıl kurtulacağımızın da reçetesini doğru tespit etmek gerekiyor. Bir ülke düşünün bu kadar değersizleştirildiği, bu kadar ayaklar altına alındığı başka bir dönem yaşamamıştır.”

yeniden-kurma-mucadelesi-vermeliyiz-944028-1.yeniden-kurma-mucadelesi-vermeliyiz-944029-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol