birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 18.07.2021 17:55

‘Yerli otomobil’in montajından ilk fotoğraflar ortaya çıktı

TOGG’un sosyal medya hesabından, ‘yerli otomobil’e ilişkin yeni görseller paylaşıldı.

‘Yerli otomobil’in montajından ilk fotoğraflar ortaya çıktı

‘Yerli otomobil’in montajından ilk görüntüler sosyal medyaya servis edildi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Gemlik Tesisi'nde montaj aşamasında bulunan bir aracın görselleri yer aldı.

Paylaşımda, “Tamamı ülkemizde üretilen parçalarla Gebze'de montajı yapılan ilk gövdemiz. Bizi izlemeye devam edin” ifadeleri yer aldı.

yerli-otomobil-in-montajindan-ilk-fotograflar-ortaya-cikti-900560-1.yerli-otomobil-in-montajindan-ilk-fotograflar-ortaya-cikti-900561-1.

Muhalefet, iktidarı, ‘yerli otomobili seçim malzemesi yaptığı’ gerekçesiyle eleştirirken, parçalarının pek çoğu ithal olan TOGG’un yaptığı ilk ‘yerli otomobil’in 2022'nin son çeyreğinde banttan indirilmesi hedefleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol