birgün

17° PARÇALI BULUTLU

Yıldız Tilbe'nin tepki çeken paylaşımına takipsizlik kararı

Sokak hayvanlarıyla ilgili sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında ‘suç işlemeye tahrik’ suçundan soruşturma başlatılan şarkıcı Yıldız Tilbe hakkında takipsizlik kararı çıktı.

GÜNCEL 03.06.2022 15:11
Yıldız Tilbe'nin tepki çeken paylaşımına takipsizlik kararı
Abone Ol google-news

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sokak köpeklerinin öldürülmesini istediği için tepki çeken Yıldız Tilbe'nin açıklamasına yönelik başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Yıldız Tilbe, 12 Mart’ta sosyal medya hesabından sokak köpekleriyle ilgili, ‘Saldıran köpek gruplarına bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin, hepsi gebersin’ şeklinde paylaşım yapmıştı. Bu paylaşımın ardından Tilbe hakkında ‘suç işlemeye tahrik’ suçundan soruşturma başladı.

Hürriyet'in haberine göre, soruşturmayı inceleyen savcılık, suçun yasal unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle Yıldız Tilbe hakkında takipsizlik kararı verdi. Savcılığın takipsizlik kararında, Yıldız Tilbe’nin suç işlemeye tahrik kastı ve iradesiyle hareket etmediğini belirtti.

Şüpheli sıfatıyla ifade veren Tilbe, “Her şey, 16 yaşında lise öğrencisi bir çocuğun sokak köpekleri tarafından parçalanmış cansız bedenini sosyal medyada gördüğüm an başladı. İnsan ve özellikle çocuk hayatının son derece kıymetli olduğu düşüncesindeyim. O yoğun duygularla olayın altına kısa bir paylaşımda bulundum. Kesinlikle hayvan düşmanı değilim” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol