birgün

2° PARÇALI BULUTLU

Yılın ilk 5 ayında en çok indirilen uygulamalar belli oldu

2021 yılının ilk 5 ayında en çok indirilen uygulamalar belli oldu. İlk sırada Tiktok var. Popüler uygulamalar içerisinde en fazla basında yer alan ise Facebook olurken 12 bin 509 haber ile lider konumda yer aldı.

TEKNOLOJİ 01.06.2021 11:12
Yılın ilk 5 ayında en çok indirilen uygulamalar belli oldu
Abone Ol google-news

2021 yılının ilk 5 ayında en çok indirilen uygulamalar belli oldu. İlk sıraya Tiktok yerleşirken, Türkiye’de de çok fazla popüler olan uygulamanın dünyada da büyük rağbet gördüğü kaydedildi.

Veriler App Store ve Play Store’daki indirme oranlarını yansıtırken, en çok indirilen ikinci uygulama Facebook üçüncü uygulama ise Instagram olarak görüldü.

İlk 10’da yer alan popüler diğer uygulamalar ise sırasıyla WhatsApp, Telegram, Moj, Zoom, Snapchat, Messenger ve MXTakaTak olarak yer aldı.

Birçok uygulama ülkemizde de oldukça yaygınken özellikle pandemi dönemi ile birlikte sesli konferans hizmeti sunan Zoom’un günlük hayatta büyük yer edindiği belirlendi.

MOBİL UYGULAMALAR 2 BİN 19 HABERE KONU OLDU

Medya takip kurumu Ajans Press, mobil uygulamalar ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi.

Ajans Press’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yıl içerisinde mobil uygulamalar ile alakalı basına 2 bin 19 haber yansıdığı tespit edildi. Popüler uygulamalar içerisinde en fazla basında yer alan ise Facebook olurken 12 bin 509 haber ile lider konumda yer aldı.

Facebook’tan sonra Instagram 10 bin 303 haberle arkasından gelirken, üçüncü sırada 4 bin 868 haberle WhatsApp’ın olduğu gözlendi. Bu yıl en çok indirilen Tiktok ise 2 bin 18 haberle alt sıralarda kaldı.

Medyaya yansıyan haber başlıklarında ise Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesi, tiktok challenge ve sosyal medya platformlarına temsilci atamaları en fazla konuşulan başlıklar arasında başı çekti.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun