birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 19.08.2019 16:15

Yılmaz Büyükerşen’den üniversite için Eskişehir’e gelenlere: Gençsiniz, güzelsiniz, doğru şehirdesiniz, hoş geldiniz

Yılmaz Büyükerşen’den üniversite için Eskişehir’e gelenlere: Gençsiniz, güzelsiniz, doğru şehirdesiniz, hoş geldiniz

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, kentteki üniversiteleri tercih eden ve yerleşmek için gelmeye başlayan öğrencilere yönelik bir hoş geldin mesajı yayınladı.

Kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Büyükerşen, “Şehrimizde okumaya hak kazanan tüm gençleri bir kez daha kutluyor, başarılar diliyorum. Gençsiniz, güzelsiniz, doğru şehirdesiniz, hoş geldiniz” dedi.

yilmaz-buyukersen-den-universite-icin-eskisehir-e-gelenlere-gencsiniz-guzelsiniz-dogru-sehirdesiniz-hos-geldiniz-614216-1.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kente gelen öğrencileri karşılamak için “Gençsin, güzelsin, doğru şehirdesin” sloganıyla bir gönüllü hareketi gerçekleştirmişti.

Bu kapsamda kente yerleşmek için gelen üniversite öğrencileri, otogarda gönüllüler tarafından karşılanıyor. Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi olmak üzere 3 üniversite bulunuyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız