birgün

0° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 04.05.2020 21:04

YKS tarihinin öne çekilmesi tepki çekti #emeğimizoyuncağınız

Yurttaşlar, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın tarihinin öne çekilmesi kararına sosyal medyada #emeğimizoyuncağınız etiketiyle tepki gösterdi

YKS tarihinin öne çekilmesi tepki çekti #emeğimizoyuncağınız

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü Kabine Toplantısı’nın ardından açıkladığı LGS ve YKS sınavlarının tarihlerinin değiştirilmesi kararı yurttaşların tepkisini çekti.

Yurttaşlar 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılması planlanan YKS sınavının öne çekilmesine sosyal paylaşım sitesi Twitter’da #emeğimizoyuncağınız etiketiyle tepki gösterdi.

Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 27-28 Haziran'da, Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) 20 Haziran'da, Askeri Öğrenci Sınavı’nın ise 14 Haziran'da yapılacağını bildirmişti.

YKS tarihinin öne çekilmesine tepki gösteren yurttaşların bazı paylaşımları şu şekilde:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol