birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.10.2019 15:36

Yoğurtçu Parkı'nda 'Kazdağları' buluşması

Yoğurtçu Parkı'nda 'Kazdağları' buluşması

Kanadalı Alamos şirketi tarafından Kazdağları’nda sürdürülen doğa talanına dur demek ve şirketin maden ruhsatının iptali için 5 Ekim Cumartesi günü Yoğurtçu Parkı’nda buluşma düzenleniyor.

Kazdağları İstanbul Dayanışması'ndan yapılan açıklamada, "Çanakkale il merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Kazdağları Kirazlı mevkiinde, siyanürle altın aramak için 2.000 dönümde binlerce ağaç kesildi, cehennem çukurları kazıldı, binlerce ağaç ise kesilmek için sırasını bekliyor.5 Ekim Cumartesi Günü Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda “Alamos Gold’a dur” demek için buluşuyoruz. Sanatçı dostlarımızın katkısıyla gerçekleştireceğimiz etkinlikte sesimiz hep birlikte bir kez daha yükselteceğiz ve şirketin 13 Ekim’de yenilenecek ruhsatının iptalini talep edeceğiz. Erkut Küçükşahin, Kardeş Türküler, Ne Münasebet, No land, Salih Yılmaz, Yeni Türkü ve bir dizi sanatçı, yazar, aktivist dostumuzun destek vereceği buluşmamıza katılımınızdan mutluluk duyacağız" ifadeleri kullanıldı.

yogurtcu-parki-nda-kazdaglari-bulusmasi-632808-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız