birgün

18° GÖK GÜRÜLTÜLÜ HAFİF YAĞMURLU

YÖK: KPSS için biz de inceleme başlattık

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Devlet Denetleme Kurulu ile eş zamanlı olarak kendilerinin de şaibeli KPSS hakkında inceleme başlattıklarını duyurdu.

EĞİTİM 03.08.2022 20:08
YÖK: KPSS için biz de inceleme başlattık
Abone Ol google-news

Geçen pazar günü yapılan KPSS’de soruların bir kısmının Yediiklim Yayınevi’ne ait deneme kitapçıklarında daha önce yayınlandığının ortaya çıkması üzerine Devlet Denetleme Kurulu'nun yanında YÖK de inceleme başlattı.

YÖK'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) çıkan bazı soruların, bir yayınevi tarafından çıkarılan deneme kitapçığındaki sorularla benzerlik gösterdiği yönündeki iddialar üzerine, konunun denetlenmesi için Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Devlet Denetleme Kurulu (DDK) görevlendirilmiştir. Devlet Denetleme Kurulu tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak Yükseköğretim Kurulunca da inceleme başlatılmış olup sonuç en kısa zamanda ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Öte yandan Devlet Denetleme Kurulu, 2022-KPSS lisans oturumuna ilişkin iddialar konusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol