2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları

YÖK Başkanı Erol Özvar, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen üniversite öğrencilerinden bahar yarıyılında katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacağını duyurdu.

Abone Olgoogle-news
YÖK'ten depremzede öğrencilerle ilgili harç kararı

HABER MERKEZİ

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen üniversite öğrencilerinin katkı payı ve öğrenim ücreti konusunda alınan kararı açıkladı.

Özvar, yaptığı açıklamada, depremzede üniversite öğrencilerinden bahar yarıyılı için katkı payı ve öğrenim ücreti alınmamasını düzenleyen 129 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdiğini anımsattı.

Düzenleme kapsamında, ailesi veya kendisi OHAL illerinde ikamet eden ve devlet üniversitesinde öğrenim görenler ile OHAL illerindeki devlet üniversitelerinde eğitimlerine devam eden tüm öğrencilerin 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar döneminde katkı payı ve öğrenim ücreti ödemeyeceğini kaydeden Özvar, katkı payı ve öğrenim ücretini ödeyen öğrencilere ise ücretin yükseköğretim kurumlarınca iade edileceğini belirtti.

Özvar, Twitter paylaşımında şunları kaydetti:

"Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca depremden etkilenen öğrencilerimizden bahar yarıyılında katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacak."