birgün

9° PARÇALI AZ BULUTLU

EĞİTİM 23.08.2017 14:24

YÖK'ün tercih anketi bugün sona eriyor

YÖK'ün tercih anketi bugün sona eriyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tercih sürecinde puan barajını geçmiş olmasına rağmen tercihte bulunmayan üniversite adayı öğrencilerin tercih süreciyle ilgili görüş, beklenti ve eğilimlerinin belirlenebilmesine yönelik veri toplamak amacıyla başlatılan anket bugün sona erecek.

YÖK'ten yapılan açıklamda şu ifadelere yer verildi;

"Bilindiği üzere Kurulumuz tarafından, ÖSYS 2017 tercih sürecinde puan barajını geçmiş olmakla birlikte tercih yapmayan üniversite adayı sevgili öğrencilerimizin, ÖSYS-2017 tercih süreciyle ilgili görüş, beklenti ve eğilimlerinin belirlenmesi amacıyla bir anket düzenlenmektedir.

http://tercihanket.yok.gov.tr adresi üzerinden erişilebilen anketimizde yer alan soruların öğrencilerimiz tarafından cevaplandırılma süresi bugün (23 Ağustos Çarşamba) saat 18.00’de sona erecektir.

Tüm aday öğrencilerimize anket sorularını içtenlikle cevaplayarak verecekleri katkılar için teşekkür eder, başarılar dileriz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol