birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 22.09.2020 12:08

Yol vermeyen araca çarpıp, sürükleyen Yıldız Tilbe'nin cezası belli oldu

Çeşme’de kendisine yol vermeyen kadın sürücünün aracına çarpıp onu metrelerce sürükleyen müzisyen Yıldız Tilbe'nin cezası belli oldu. Tilbe, 3 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Yol vermeyen araca çarpıp, sürükleyen Yıldız Tilbe'nin cezası belli oldu

2017 yılında Çeşme’de kendisine yol vermeyen kadın sürücünün aracına çarpıp onu metrelerce sürüklemesi sebebiyle yargılanan şarkıcı Yıldız Tilbe'ye 3 bin lira para cezası kesildi.

Günaydın'ın haberine göre; Tilbe, üç yıl önce Çeşme'de tatil yapıyordu. Aracıyla gezinti yapan şarkıcının karşısına çıkan Feride İ. isimli sürücü, Tilbe'den yol isteyince taraflar arasında tartışma çıktı.

İddiaya göre Tilbe, kendisine yol vermeyen kadın sürücüye önce hakaret etti, ardından aracına çarpıp onu metrelerce sürükledi.

Feride İ. şikayetçi olunca, Tilbe'ye Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı'nca mala zarar verme ve hakaret suçlarından dava açıldı.

Yapılan yargılamada kasten çarpmadığını ve hakaret etmediğini beyan eden sanatçıya 180 gün adli para cezası verildi. İyi hal indirimi uygulanan şarkıcının cezası 150 güne indirilip 3 bin liraya çevrildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol