birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

Yolcu otobüsünden 63 yavru sincap çıktı

Bolu’da jandarma ekipleri tarafından yolcu otobüsünde yapılan aramalarda 63 sincap yavrusu ele geçirildi.

GÜNCEL 21.04.2022 21:33
Yolcu otobüsünden 63 yavru sincap çıktı
Abone Ol google-news

Bolu TEM Otoyolu Dörtdivan mevkiinde bulunan dinlenme tesisinde yol kontrolü yapan jandarma ekipleri Batman’dan İstanbul’a giden yolcu otobüsünü durdurdu.

Otobüste yapılan aramada 2 kafes içerisinde toplam 63 sincap yavrusu bulundu. Jandarma ekipleri sincaplara el koyarken, hayvanların göndericisi ve alıcısını bulmak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda sincap yavrularını İzmit ve Gebze'de bulunan 2 kişinin alacağı belirlendi.

Sincapları gönderen ve alacak 3 kişiye 327 bin lira idari para cezası uygulandı. Yolcu otobüsünde bulunan sincap yavruları, Jandarma HAYDİ ekipleri tarafından Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlilerine teslim edildi.
Yavruların doğal yaşam alanlarına bırakılacağı öğrenildi. (İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol