birgün

25° AÇIK

Yolcu uçağında tecavüz iddiası: 1 kişi gözaltına alındı

ABD'den İngiltere'ye giden yolcu uçağında bir kadına tecavüz etmekle suçlanan İngiliz vatandaşı gözaltına alındı.

DÜNYA 10.02.2022 08:03
Yolcu uçağında tecavüz iddiası: 1 kişi gözaltına alındı
Abone Ol google-news

Amerika Birleşik Devletleri'nden (ABD) İngiltere'ye giden yolcu uçağında bir kadına tecavüz etmekle suçlanan İngiliz vatandaşı gözaltına alındı.

İddiaya göre olay, New Jersey'den Londra'ya giden United Airlines'a ait yolcu uçağında meydana geldi. Birinci sınıf yolcularından ismi açıklanmayan bir kadın, mürettebata giderek cinsel saldırıya uğradığını söyledi.

Kadının diğer yolcuların uyuduğu sırada saldırının meydana geldiğini söylemesinin ardından görevliler iniş öncesi İngiliz polisine bilgi verdi.

Yolcu uçağı Heathrow Havalimanı'na indikten sonra 40 yaşındaki şüpheli polis tarafından gözaltına alındı. Şüpheli şahıs daha sonra serbest bırakılırken soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

Euronews'in aktardığına göre, şikayetçi kadına ise özel bir ekip tarafından destek verildiği belirtildi.

Konu ile ilgili Euronews'e konuşan United Airlines Yönetimi, şikayetin kendilerine bildirilmesinin hemen ardından polisle irtibat kurulduğunu ve soruşturma çerçevesinde iş birliği yapacaklarını açıkladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol