birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Yolcuları koridorda seyahat ettiren otobüs firmasına para cezası

Şırnak-İstanbul seferini yapan ve koridorunda 4 kişinin yolculuk ettiği otobüs firmasına 6 bin 432 lira para cezası kesildi.

GÜNCEL 18.07.2022 13:13
Yolcuları koridorda seyahat ettiren otobüs firmasına para cezası
Abone Ol google-news

Şırnak-İstanbul seferini yapan ve koridorunda 4 kişinin yolculuk ettiği belirlenen otobüs firmasına 6 bin 432 lira ceza uygulandı.

Sosyal medyada bir otobüste koltukların arasında bazı yolcuların yatarak yolculuk ettiğinin paylaşılması üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

Polis ekipleri, Şırnak'tan İstanbul Esenler Otogarı'na gelen otobüsü durdurdu.

İncelemede koridorda yolculuk ettikleri belirtilen 4 kişinin Gaziantep ile Ankara arasında seyahat gerçekleştirdikleri belirlendi.

AA’nın aktardığına göre otobüs firmasına Karayolları Trafik Kanunu'nun "biletsiz yolcu taşımak" ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin "eksik yolcu bilgisi" maddelerince 10 adet ihlal tespit tutanağı düzenlendi.

Koridorda seyahat eden 4 yolcuyla ilgili ise otobüs firmasına her biri için bin 608'er lira olmak üzere 6 bin 432 lira para cezası uygulandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun