birgün

15° AÇIK

YAŞAM 07.07.2020 15:06

Yolda bulduğu bebek tilkiyi evinde misafir etti

Tokat'ta bahçeye giderken bulduğu bebek tilkiyi evinde misafir eden Metin Yıldırım isimli yurttaş, tilkiyi Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim etti.

Yolda bulduğu bebek tilkiyi evinde misafir etti

Tokat'ta bahçesine giderken bulduğu bebek tilkiyi, evine götürüp besleyen Metin Yıldırım ertesi gün Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

Kent merkezinde özel bir firmada çalışan Metin Yıldırım isimli yurttaş, dün akşam saatlerinde küçük oğlu Muhammed Taha Yıldırım ile bahçelerini sulamaya giderken yol üzerinde çalılıklarda yavru tilki buldu. Yavru tilkiyi evlerine götürerek besleyen Yıldırım, ertesi gün doğal yaşam alanına bırakılması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

DHA'da yer alan habere göre tilkiyi oğlu ile birlikte fark ettiklerini belirten Yıldırım, "Çalılıkların arasında bir tilki yavrusu gördük. Tahminen 3-4 aylık. Evimizde bir gece misafir ettim. Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü'ne haber verdik. Oğlumla tilki arasında güzel bir bağ oldu. Vahşi bir hayvan değil de yıllardır evde bir kedi besliyormuş gibi bir bağ oluştu. Hatta yatağa bile birlikte girdiler. Süt içerse Muhammed ona da süt içirdi. Çikolata yiyorsa ona da yedirmek istedi. Sanki evde tilki değil de kedi besledik" dedi.

Minik Muhammed Yıldırım ise boncuk ismini verdiği tilkiyi çok sevdiğini söyleyerek, "Onunla oynadık, süt içtik ve birlikte yattık. Onu çok seviyorum" diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız