birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 15.06.2021 18:31

Yomra Belediye Başkanı'na saldırıda azmettiricinin babası gözaltına alındı

11 Haziran'da İYİ Partili Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a yönelik silahlı saldırının tutuklanan azmettiricisi Tolgahan Kılıç’ın babası Ayhan Kılıç gözaltına alındı.

Yomra Belediye Başkanı'na saldırıda azmettiricinin babası gözaltına alındı

Trabzon'un Yomra ilçesinde İYİ Partili Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a silahlı saldırı olayına ilişkin saldırganı azmettirdiği iddiasıyla tutuklanan Tolgahan Kılıç’ın (30) babası Ayhan Kılıç da gözaltına alındı.

Yomra Belediye Başkanı Bıyık, 11 Haziran’da, belediye binasına geldiği makam aracından indiği sırada, Halit Aytekin’in (29) silahlı saldırısına uğradı. 7 metreye yakın mesafeden tabancayla 5 el ateş eden saldırgan, koşarak bölgeden kaçtı. Makam aracını kendisine siper eden Bıyık, saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Mermiler, belediye binasının camlarına ve çevredeki ATM'ye isabet etti. Belediyeye ait güvenlik kamerasına yansıyan saldırı sonrası azmettirici olduğu öne sürülen Tolgahan Kılıç ve tetiği çeken Halit Aytekin, polis ekiplerince gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Aytekin ve Kılıç, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

İlçede ihalesi iptal edilen kültür merkezi inşaatıyla bağlantılı olduğu değerlendirilen saldırıya ilişkin soruşturmayı genişleten polis ekipleri, hakkında yakalama kararı bulunan, tutuklu Tolgahan Kılıç’ın babası Ayhan Kılıç’ı gözaltına aldı. Ayhan Kılıç, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol