birgün

12° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 18.05.2020 10:55

Yönetmen Lynn Shelton yaşamını yitirdi

Yönetmen Lynn Shelton hayata veda etti. Henüz 54 yaşındayken ölen Lynn Shelton “Humpday” ve “Your Sister’s Sister” gibi övgüler alan bağımsız filmlerin yönetmeniydi

Yönetmen Lynn Shelton yaşamını yitirdi

“Humpday” ve “Your Sister’s Sister” gibi bağımsız filmlerin yönetmeni Lynn Shelton, 54 yaşında öldü.

Variety’nin haberine göre Shelton’ın ölüm sebebi bir kan hastalığıydı. Shelton’ın ölümünü oyuncu ve komedyen Marc Maron doğruladı.

Yaptığı açıklamada “Çok kötü haberlerim var. Lynn dün gece öldü. Bir haftalık bir hastalığın ardından dün sabah bayılmıştı” diyen Maron şöyle devam etti: “Daha önceden bilinmeyen ama alttan alta devam eden bir durumu vardı. Covid-19 değildi. Doktorlar onu kurtaramadılar. Çok uğraştılar, çok.”

LYNN SHELTON KİMDİR?

Lynn Shelton yönetmenlik kariyerinin üçüncü uzun metrajlı filmi olan “Humpday” ile 2009 yılında Sundance Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık bulunmuştu. “Touchy Feely” (2013), “Laggies” (2014) ve “Outside In” (2017) gibi filmleri çeken Lynn Shelton’un son sinema filmi 2019 tarihli “Sword of Trust” oldu.

Sinema kariyerinin yanı sıra televizyonda da çalışan Lynn Shelton son zamanların popüler dizilerinden “Little Fires Everywhere”, “The Morning Show”, “New Girl” ve “G.L.O.W.” gibi yapımlarda yönetmenlik yapmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız