birgün

19° HAFİF YAĞMUR

TEKNOLOJİ 30.03.2021 11:39

YouTube, Avrupa'da video kalitesini düşürecek

YouTube, Avrupa'da video kalitelerini düşüreceğini duyurdu. Şirket, geçici olarak Avrupa Birliği içerisindeki bütün trafiği varsayılan olarak standart çözünürlüğe çevireceğini belirtti.

YouTube, Avrupa'da video kalitesini düşürecek

Dünyanın en çok tıklanan video izleme uygulaması YouTube, Avrupa’daki yoğun talep karşısında video kalitesine sınır getirmeye karar verdiğini açıkladı.

Avrupa genelinde uygulanacak bu karar sonrası, video kalitelerinin kısa süre içinde düşürülmesi planlanıyor.

Habertürk'ün aktardığına göre, Reuters’a açıklama yapan şirket, geçici olarak Avrupa Birliği içerisindeki bütün trafiği varsayılan olarak standart çözünürlüğe çevireceğini belirtti.

NETFLİX DE KALİTEYİ DÜŞÜRMÜŞTÜ

Geçen aylarda Netflix, Avrupa’da bit hızlarını 1 ay boyunca azaltacağını açıklamıştı. Böylece Netflix’in Avrupa çapındaki trafiği de %25 azalmış olacak.

Video konferanslar ve uzaktan çalışma faaliyetleri, internet yayıncılığı ve oyunların yanında küçük kalan bir trafik yaratıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol