birgün

11° PARÇALI BULUTLU

YouTube, Rus devlet medyasının reklam yayımlamasını ve para kazanmasını askıya aldı

YouTube Sözcüsü Farshad Shadloo, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalesine tepki olarak atılan adımları açıkladı. Buna göre, Rus devlet medyasının reklam yayımlaması ve para kazanması askıya alındı.

MEDYA 27.02.2022 15:32
YouTube, Rus devlet medyasının reklam yayımlamasını ve para kazanmasını askıya aldı
Abone Ol google-news

YouTube, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalesi nedeniyle Rus devlet medyasının reklam yayımlaması ve para kazanmasını askıya aldı.

YouTube Sözcüsü Farshad Shadloo, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısına tepki olarak atılan adımları açıkladı.

Shadloo, Google'ın çatı şirketi Alphabet bünyesindeki video paylaşım sitesi YouTube'da, aralarında Russia Today'in (RT) de olduğu Rus devlet medyasına ait birçok kanalın reklam yayımlaması ve para kazanmasının askıya alındığını ifade etti.

YouTube'da söz konusu kanalların önerilmesinin de sınırlandığını belirten Shadloo, Ukrayna hükümetinin talebi doğrultusunda Ukrayna'da bu kanallara erişimin engellendiğini kaydetti.

Bu arada bir YouTube yetkilisi, son günlerde "eş güdümlü aldatıcı uygulamalara" karşı kurallar gibi platformun politikalarını ihlal eden yüzlerce kanalı kapattığını ve binlerce videoyu kaldırdığını duyurdu.

Google Sözcüsü Michael Aciman, Rus devlet medyasına ait birçok kanalın Google'ın reklam hizmetleri vasıtasıyla reklam yayımlaması ve para kazanmasına ara verildiğini açıkladı.

Aciman, gelişmelerin bilfiil izlendiği ve ihtiyaç halinde gerekenlerin yapılacağını ifade etti.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol