birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

MEDYA 09.07.2021 13:43

YouTube, TRT Spor Müdürü’nün videosunu ‘aşırma’ nedeniyle kaldırdı

Beşiktaş dergisinde yer alan Les Ferdinand röportajını izinsiz ve kaynak göstermeden kullanan TRT Spor Müdürü Fırat Günayer'in videosu, YouTube tarafından kaldırıldı.

YouTube, TRT Spor Müdürü’nün videosunu ‘aşırma’ nedeniyle kaldırdı

Andrew Simes'in Beşiktaş dergisi için Ağustos 2018’de yaptığı “Müjde, müjde size! Ferdinand’dan müjde size!” başlıklı Les Ferdinand röportajını kaynak göstermeden, yazardan ve dergiden bahsetmeden kullanan TRT Spor müdürü Fırat Günayer'in videosu, yapılan başvuru üzerine YouTube tarafından kaldırıldı.

Gelişmeyi Twitter hesabından duyuran Andrew Simes, “Beşiktaş dergisi için yaptığım Les Ferdinand ropörtajımı kaynak belirtmeden, yazardan ve dergiden bahsetmeden kullanan, neredeyse bire bir seslendiren Fırat Günayer'i YouTube haksız buldu ve videosunu yayından kaldırdı. Koskoca TRT müdürün düştüğü hal ve sonrasında tepkisi” ifadelerini kullandı ve tweetin sonuna kahkaha emojisi koydu.

Simes, tweetle birlikte YouTube’un gönderdiği yanıta ve Günayer’in kendisini engellemesine ilişkin görselleri paylaştı.

Fırat Günayer'in YouTube kanalında ise Ferdinand videosunun yer almadığı görüldü.

youtube-trt-spor-muduru-nun-videosunu-asirma-nedeniyle-kaldirdi-897112-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol