birgün

5° AÇIK

DÜNYA 20.01.2021 11:52

YouTube, Trump'ın hesabını bir hafta daha kapalı tutacak

YouTube, ABD'de Kongre binasına gerçekleştiren baskının ardından askıya aldığı Donald Trump'ın hesabını bir hafta daha kapalı tutacak.

YouTube, Trump'ın hesabını bir hafta daha kapalı tutacak


ABD bugün seçilmiş başkan Joe Biden'ın yemin törenine hazırlanırken görev süresinin dolmasına saatler kalan ABD Başkanı Donald Trump'ın Youtube hesabının en az bir hafta daha kapalı tutulacağını açıklandı.

CNBC'nin haberine göre; kongre binasına gerçekleşen baskından sonra Donald Trump'ın hesabını "şiddet eylemlerine yol açabilecek açıklamaları" nedeniyle askıya alan platformlardan biri olan YouTube bu süreyi en az bir hafta daha uzattıklarını açıkladı.

Kongre baskınından sonra Twitter ve Facebook, Trump'ın hesaplarını kalıcı olarak kapama kararı aldı. YouTube ise ilk olarak bir hafta süreyle askıya aldı.

YouTube, ABD seçimi sonrası komplo teorilerinin kontrolsüzce yayılmasına izin vermekle suçlanıyordu.

Salı öğleden sonra yayınlanan “Başkan Donald J. Trump'ın veda adresi " başlıklı yeni bir videoda Trump, Beyaz Saray'ın YouTube kanalından video yayınlayarak yükleme yasağını atlamış oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol