birgün

6° AÇIK

TEKNOLOJİ 19.12.2019 09:59

YouTube'un en çok kazananı 26 milyon dolarla 8 yaşındaki Ryan oldu

Ekonomi dergisi Forbes'un duyurduğuna göre kanalında yeni oyuncaklarının özelliklerini paylaşan 8 yaşındaki Ryan, bu yıl da YouTube'un en çok kazananı oldu

YouTube'un en çok kazananı 26 milyon dolarla 8 yaşındaki Ryan oldu

Ekonomi dergisi Forbes bu yılın en çok kazanan YouTube fenomenlerini duyurdu. Video platformunda en fazla para kazanan kişi, bu yıl da 'Ryan' isimli 8 yaşındaki çocuk oldu.

Sputnik'in haberine göre; Ryan adlı YouTube fenomeni çocuk, kanalı Ryan Toysreview (Ryan'ın oyuncak incelemesi) adlı kanalında yeni aldığı oyuncakların özelliklerini paylaşıyor.

Hemen her gün yeni bir video paylaşan Ryan'ın hesabı üzerinden elde edilen gelir geçen yıl 22 milyon dolarken bu yıl 26 milyon dolara yükseldi.

'Dude Perfect' ve 'Nastya' isimli hesaplar da sırasıyla 20 milyon dolar ve 18 milyon dolar ile ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.

Forbes'un ilk 10 sıralamasında yer alan YouTuber'ların toplam kazancı ise 162 milyon dolar olarak hesaplandı.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız