birgün

14° AÇIK

KADIN 13.01.2021 13:16

YouTuber kadın canlı yayında şiddete maruz bırakıldığını duyurdu

5,6 milyon aboneye sahip olan ve kanalında PUBG videoları yayınlayan Ümmü Seyf (Om Sayf) son yayınladığı videoda “Şidddete uğruyorum, yardım et” anlamına gelen el işaretini yaparak yardım istedi.

YouTuber kadın canlı yayında şiddete maruz bırakıldığını duyurdu

İstanbul'da yaşadığı iddia edilen ve Youtube'da 5 milyon takipçisi olan Ümmü Seif (Om Sayf) 29 saniyelik bir video yayınladı.

5,6 milyon aboneye sahip olan ve kanalında PUBG videoları yayınlayan Ümmü Seyf (Om Sayf), söz konusu videoda “Şidddete uğruyorum, yardım et” anlamına gelen bir el işareti yapıyor ve bunun son videosu olduğunu söylüyor.

Videoda "Youtube'da beraber çok güzel günler yaşadık. Hayatımda geçirdiğim en güzel iki sene sizinle geçirdiğim senelerdi. Şİmdi de Youtube'u bırakma zamanı geldi" ifadelerini kullanan kadın "Artık youtube'a bir şey yüklemeyeceğim. Size bir şey söylemek istiyorum.." dedikten sonra şiddete maruz bırakıldığını anlatan el işareti yaparak kaydı sonlandırıyor.

Görüntüde Ümmi Seif tarafından kullanılan işaret, kadına karşı şiddetle mücadele kapsamında dünya genelinde kullanılan bir hareket. Şiddete maruz bırakılan kadınlar, durumu anlatmak istediği kişiye avucunu gösterdikten sonra baş parmağını avuç içinde tutup, elini yumruk yapıyor. Bu el işareti, şiddete maruz bırakılan kadınların çevresinden güvenli bir şekilde yardım istemesini sağlıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol