birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 24.08.2016 17:22

YPG: Fırat'ın doğusuna çekilme talebine yanıtı ancak SDG verebilir

YPG: Fırat'ın doğusuna çekilme talebine yanıtı ancak SDG verebilir

YPG sözcüsü Redur Xelil, Türkiye'nin Celabrus operasyonuyla ilgili Reuters'a verdiği demeçte "ancak Demokratik Suriye Güçleri'nin Fırat'ın doğusuna çekilme talebine yanıt verebileceğinin" söz konusu olduğunu söyledi.

Türkiye'nin harekâtı hakkında bir açıklama yapan YPG Sözcüsü Redur Xelil, Reuters'a Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna çekilme talebine yanıtı sadece Suriye Demokratik Güçleri'nin verebileceğini söyledi.

Bu sabah düzenlediği basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "ABD, YPG'nin Fırat'ın doğusuna çekileceğine dair güvence verdi. YPG Fırat'ın doğusuna geçmezse gereğini yaparız" demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol