birgün

19° AZ BULUTLU

MEDYA 07.05.2019 09:07

YSK kararının ardından gazete manşetleri

İstanbul seçimlerine ilişkin AKP ile MHP tarafından yapılan olağanüstü itirazları ‘değerlendiren’ Yüksek Seçim Kurulu (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptaline ve 23 Haziran’da yenilenmesine karar verdi. YSK’nin İstanbul seçimlerini iptal etme kararı gazetelerin manşetinde yer aldı. Hükümete yakınlığı ile bilinen basında YSK’nin kararına destek verilirken, muhalif gazeteler ise kararı “sandığa darbe” olarak yorumladı.

YSK kararının ardından gazete manşetleri

İstanbul seçimlerine ilişkin AKP ile MHP tarafından yapılan olağanüstü itirazları ‘değerlendiren’ Yüksek Seçim Kurulu (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptaline ve 23 Haziran’da yenilenmesine karar verdi.

YSK’nin İstanbul seçimlerini iptal etme kararı gazetelerin manşetinde yer aldı.

Hükümete yakınlığı ile bilinen basında YSK’nin kararına destek verilirken, muhalif gazeteler ise kararı “sandığa darbe” olarak yorumladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız