birgün

9° PARÇALI BULUTLU

YSK'nin kararını protesto edenlerin evleri basıldı: 38 gözaltı

GÜNCEL 19.04.2017 09:25
YSK'nin kararını protesto edenlerin evleri basıldı: 38 gözaltı
Abone Ol google-news

YSK'nin skandal kararını protesto eden yurttaşların evleri basıldı. 38 kişi gözaltına alındı. İstanbul'da düzenlenen operasyon kapsamında 38 kişi hakkında yakalama kararı olduğu ve gözaltına alınanların Vatan Emniyet'e götürüldüğü öğrenildi.

Gözaltına alınanların avukatlarıyla görüştürülmedikleri bilgisi verilirken 16 kişi ile ilgili olarak 4 gün gözaltı kararı verildi.

'Evet'in Meşru Olmadığı Yönünde Halkı Galeyana Getirmek' Suçlaması ile ÖDP İl Yöneticisi Mesut Geçgel de evinden TEM polisleri tarafından gözaltına alındı. Geçgel gözaltına alındığını sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu;"Meşru" olan 'evet' oylarını protesto ettiğim gerekçesiyle gözaltına alınıyorum. At hırsızları boş durmuyor. Memleket bizim. Biz kazandık!"

Alper Taş'dan açıklama:

ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş da sosyal medya hesabından açıklamada "Aralarında İl yöneticimiz Mesut Geçgel'in de bulunduğu Halkın Hayır'ına sahip çıkanlar bu sabah İstanbul'da gözaltına alındı. Gözaltındakileri bırakın. Referandumu iptal edin, kendinizi ve ülkeyi düşürdüğünüz bu durumdan kurtarın." ifadelerine yer verdi.

Hakkında gözaltı kararı bulunan ve gözaltına alınan bazı isimler şu şekilde: Göksel Birol, Arınç Onat Kılınç, Ömer Kabakçı, Berkay Ustabaş, Abdullah Atalay, Serdal Gül, Deniz Can Sarıkaya, Mesut Geçgel, Abdurrahman Atalay, Anıl Bayraktar, Arınç Kılıç, Onur can yağcı, Ozan Barış Akdoğdu, Furkan Seyhan, Ufuk Çavdar, Ersin Ersözlü, Berat Karaaslan

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol