birgün

19° AZ BULUTLU

GÜNCEL 15.02.2020 15:46

YTÜ öğrencileri Bedri Gencer'in odasını mühürledi

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, pedofiliyi savunan Profesör Bedri Gencer'in odasını mühürledi

YTÜ öğrencileri Bedri Gencer'in odasını mühürledi

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencileri, Elazığ depremini çocuk yaşta evliliklere izin verilmemesine bağlayan, gerici Bedri Gencer'in odasını mühürledi. Gencer'in YTÜ binasındaki odasını mühürleyen öğrenciler, odanın kapısına "Bu oda Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından mühürlenmiştir!" yazılı bir not bıraktı.

OKULDAN İLİŞİĞİNİN KESİLMESİ TALEP EDİLMİŞTİ

YTÜ öğrencileri daha önce de pedofiliyi öven Gencer'in üniversiteden gönderilmesi için mücadelelerine devam edeceklerini söylemişti. Öğrenciler Gencer'in dersini terk etmiş ve ardından Gencer'in üniversiteyle ilişiğinin kesilmesi için topladıkları dilekçeleri rektörlüğe teslim etmişlerdi.

Gencer pedofiliyi savunduğu skandal paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı"

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız