birgün

9° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 10.12.2018 13:59

"Yücel’in Çicekleri" Şişli'de gösterilecek

Köy Enstitüleri'nin hikayesini anlatan, "Yücel'in Çiçekleri" filmi 15 Aralık'ta Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde gösterilecek

"Yücel’in Çicekleri" Şişli'de gösterilecek

Yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir'in yaptığı, Eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel ve Köy Enstitüleri'nin kurulup geliştirilmesinde büyük rol oynayan eğitimbilimci İsmail HakkıTonguç'u konu edinen "Yücel'in Çiçekleri" filmi, 15 Aralık Cuma günü Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde saat 19.00'da gösterilecek.

Müziklerini Altuğ Öncü ve Cahit Berkay'ın yaptığı filmin oyuncularından Mahir Günşıray'ın, Mustafa Kemal Atatürk'ü 'ın canlandırdığı belgeselde, İsmail Hakkı Tonguç rolünde Muhammet Uzuner oynuyor. Yücel'i ise çocukluk dönemlerini Ege Şenoğul, gençlik dönemlerini Kutay Şahin, yetişkin dönemlerini ise Mehmet Tokat olmak üzere üç oyuncu canlandırıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol