birgün

0° PARÇALI BULUTLU

EĞİTİM 29.07.2021 13:55

Yükseköğretim programları ve kontenjanlarının güncel hali yayımlandı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun güncel halinin yayımlandığını duyurdu.

Yükseköğretim programları ve kontenjanlarının güncel hali yayımlandı

Milyonlarca öğrencinin üniversite hayali ile girdiği YKS sonuçlarının ardından, önemli bir veri daha yayımlandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun güncel halinin, ÖSYM'nin sitesinden yayımlandığını duyurdu.

Aygün, "Değerli YKS adaylarımız, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunun güncel hali internet sitemizde yayımlanmıştır 2021-YKS tercih işlemlerinizi 5-13 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr ’den yapabilirsiniz Yapacağınız tercihlerin hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.

YKS tercih işlemleri, 5 Ağustos'ta başlayacak. Adaylar, tercihlerini ÖSYM’nin internet sitesinden yapabilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol