birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

Yunanistan açıklarında iki göçmen teknesi battı: 22 ölü

Yunanistan’ın Midilli Adası Kuzey Doğusunda içinde çok sayıda göçmenin bulunduğu tekne kayalıklara çarparak battı. 22 kişi öldü, 9 kişi kurtarıldı ve 14 kişinin halen kayıp olduğu açıklandı.

DÜNYA 06.10.2022 19:42
Yunanistan açıklarında iki göçmen teknesi battı: 22 ölü
Abone Ol google-news

Yunanistan'ın Midilli ve Çuha Adası açıklarında iki göçmen teknesinin batması sonucu 22 kişi hayatını kaybetti.

Yetkililer, bölgede kayıpları arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, kazada hayatını kaybedenler için üzgün olduklarını dile getirerek, "Gelecekte bu tür olayların meydana gelmemesi ve masum insanları avlayan kaçakçıların tamamen ortadan kaldırılması için gerçekten çok daha önemli bir işbirliği yapma zamanıdır" dedi.

Yunan Sahil Güvenlik Sözcüsü Nikos Kokkalas olayın ardından yaptığı açıklamada, "Kurtarılan kadınların hepsi 20 yaş üstü Afrika ülkelerindendi. Hem karada hem de denizde arama kurtarma çalışmaları yapılıyor" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol