birgün

10° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 30.08.2020 20:13

Yunanistan’da arkeolojik sit alanında yangın

Yunanistan’da arkeolojik sit alanı Miken’de orman yangını çıktı.

Yunanistan’da arkeolojik sit alanında yangın

Fotoğraf: Arşiv

Yunanistan’ın Mora Yarımadası’nda bulunan arkeolojik sit alanı Miken’de orman yangını çıktı. Tunç Çağı’ndan kalma harabelerin bulunduğu bölgede çıkan yangın nedeni ile ziyaretçiler tahliye edildi. Yetkililer, yangının Truva Savaşı sırasında öldürülen Miken Kralı Agamemnon'un mezarı yakınında başladığını aktardı.

İHA'nın haberine göre, itfaiye tarafından yapılan açıklamada, yangına 27 itfaiye eri, 9 itfaiye aracı, 2 uçak ve 1 helikopter ile müdahale edildiğini belirtildi. Güney Peloponnese bölgesi İtfaiye Teşkilatı Komutanı Thanassis Koliviras yaptığı açıklamada, yangın nedeni ile arkeoloji sahasının bir bölümünde kuru otların tutuştuğunu, bölgede bulunan müze için bir tehdidin söz konusu olmadığını ifade etti. Koliviras, rüzgar sonucu yangının arkeolojik alandan uzaklaştığını açıkladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız