birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 31.03.2020 15:44

Yurt dışından getirilen 206 kişi Bursa’da karantinaya alındı

Covid-19 tedbirleri kapsamında Katar'dan Bursa'ya getirilen 206 kişi, karantina süresini geçirmeleri için öğrenci yurduna yerleştirildi

Yurt dışından getirilen 206 kişi Bursa’da karantinaya alındı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yurt dışından Bursa'ya getirilen 206 kişi, Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) ait iki öğrenci yurduna yerleştirildi.

Sırbistan'dan 109, Belarus'tan 47, Katar'dan da 50 kişi, İstanbul'da Havalimanı'ndan alınarak polis eşliğinde otobüslerle Bursa'ya taşındı.

Bu kişilerden, Sırbistan ve Belarus'tan gelenler ekiplerin nezaretinde KYK Mehmed Zahid Kotku Erkek Öğrenci Yurdu'na götürüldü. Katar'dan gelenler ise KYK Emir Sultan Erkek Öğrenci Yurdu'na giriş yaptı.

BİNA ÇEVRESİNDE GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Polis ekipleri binaların çevresinde güvenlik önlemi aldı, AFAD görevlileri de otobüsleri dezenfekte etti.

Yurtlarda 14 gün gözlem altında tutulacak kişilerin ihtiyaçları Bursa Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından karşılanacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki görevli psikolog ve sosyologlar da destek sağlayacak.

Katar'dan dün getirilen 63 kişi ise Emir Sultan Erkek Öğrenci Yurdu'na yerleştirilmişti.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız