birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.03.2020 07:48

Yurtta ‘Kalbimin süsü başörtüsü’ söyleşisi

Yurtta ‘Kalbimin süsü başörtüsü’ söyleşisi

İSMAİL ARI

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğini yaptığı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı bir öğrenci yurdunda başörtüsü konulu söyleşi düzenledi.

TÜGVA Burdur İl Temsilciliği’nin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde KYK’ye bağlı Burdur Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlediği ‘Kalbimin süsü başörtüsü’ adlı söyleşinin konuları arasında 28 Şubat ve başörtüsü de yer aldı. Etkinlikte Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Arife Ünal Süngü konuştu.

KADINLAR GÜNÜ’NÜ PROTESTO ETMİŞLERDİ

Geçen yıl Diyarbakır’da Ulu Cami’de bir araya gelen TÜGVA üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Taksim’de düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü’ne tepki göstermişti. TÜGVA Diyarbakır Kadın ve Aile Koordinatörlüğü tarafından organize edilen protesto da “Ezan, inananlara kula kulluk etmeye yeltenmeyi aklının ucundan dahi geçirmeden evvel devreye girerek haklı oldukları takdirde onlara tüm dünyayı karşılarına alacak gücü bahşeden çağrıdır” açıklaması yapılmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol