birgün

26° AÇIK

SİYASET 01.04.2020 12:57

Yurttaşlara bağıran Uşak Valisi Kocabıyık'a sosyal medyada tepki

AKP'li eski milletvekili Recep Kocabıyık'ın eşi Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın yurttaşları azarladığı video sosyal medyanın gündemine oturdu

Yurttaşlara bağıran Uşak Valisi Kocabıyık'a sosyal medyada tepki

Tüm dünyada etkisini giderek artıran yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle yurttaşların tedbir amaçlı evde kalmaya özen gösterdiği günlerde Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın, teftişe çıktığı kent merkezindeki bazı yurttaşlara bağırması tepki topladı.

Görüntülerde Kocabıyık'ın, yurttaşlara, "Sosyal mesafeyi ayarlayın! Düzelt! Herkes, hadi!" şeklinde bağırdığı görüldü.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, Uşak Valisinin paylaşılan bu görüntülerine 'Bu nasıl bir üsluptur?', 'Kim olursan ol konuşurken insan gibi konuş' gibi yorumlar yazdı.

EŞİ FETÖ İÇİN "SON 1000 YILIN EN BÜYÜK TÜRK BÜYÜKLERİNDEN" DEMİŞTİ

Funda Kocabıyık'ın eşi AKP'li eski milletvekili Recep Kocabıyık, Fethullah Gülen için "Fethullah Gülen hocaefendi belki de son 1000 yılın en büyük Türk büyüklerindendir" ifadelerini kullanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız