birgün

24° AZ BULUTLU

YAŞAM 05.06.2020 11:47

Yürüyemeyen sokak kedisi ‘Şanslı’ sağlığına kavuştu

Sivas’ta bir hayvansever tarafından sokakta bulunan ve ‘Şanslı’ adı verilen kedi, tedavi edildi

Yürüyemeyen sokak kedisi ‘Şanslı’ sağlığına kavuştu

Sivas'ta bir sokakta bulunan ve yürüme güçlüğü çeken kedi tedavi edildi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi İlker Şen, sokakta bulunarak kendisine getirilen yürüme güçlüğü çeken kedinin omurlarının zarar gördüğünü tespit ederek müdahale etti.

"Şanslı" adı verilen kedinin tedavisi 1 ayda tamamlandı. Veteriner hekim Şen, yaptığı açıklamada, Şanslı’nın kendisine getirildiğinde bel omurlarındaki hasar nedeniyle arka ayaklarını sürüyerek hareket ettiğini söyledi.

KENDİSİNİ BULAN HAYVANSEVER TARAFINDAN SAHİPLENİLDİ

Bir plan dahilinde Şanslı'nın tedavisine başladığını ve ameliyatlarla sağlığına kavuştuğunu belirten Şen, "İsminin açıklanmasını istemeyen hayvansever vatandaşımız Şanslı'ya bu süre zarfında evinde çok iyi baktı. Onun da destekleriyle yaklaşık 1 aylık süreçte Şanslı sağlığına kavuştu ve şimdi koşup oynuyor" dedi.

Şen ayrıca, Şanslı’nın sokakta bulunan hayvansever tarafından sahiplenildiğini de kaydetti.

yuruyemeyen-sokak-kedisi-sansli-sagligina-kavustu-740203-1.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız