birgün

22° AZ BULUTLU

Yusufeli'nde 50'ye yakın ev yandı

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde yangın çıktı. Yangın 50'ye yakın eve sıçradı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Yusufeli'ndeki yangın büyük oranda kontrol altına alındı" denildi.

GÜNCEL 17.03.2021 16:02
Yusufeli'nde 50'ye yakın ev yandı
Abone Ol google-news

Artvin'in Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde bugün saat 14.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada, "Yusufeli'ndeki yangın büyük oranda kontrol altına alındı. AFAD'dan 1 milyon lira acil yardım ödeneği gönderildi" denildi.

Çıkan yangında ilk belirlemelere göre 50'ye yakın ev yanarken, yangını söndürmek üzere Yusufeli İtfaiye ekipleri ile Orman İşletme Müdürlüğü'nün arazözleri müdahale etti.

İçişleri Bakan yardımcısı İsmail Çataklı, gerekli müdahalelerin AFAD koordinasyonunda yapıldığını, can kaybı bulunmadığını söyledi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı açıklamasında, “Artvin - Yusufeli İlçemize bağlı 170 haneli Dereiçi Köyü’nde bir evde başlayan yangın diğer evlere sıçramıştır. Gerekli müdahaleler AFAD koordinasyonunda yapılmaktadır. Can kaybı bulunmamaktadır. Söndürme çalışmaları devam etmektedir'' ifadesini kullandı.

Dereiçi Köyü Muhtarı Sabri Duman, “Köyümüzde büyük bir felaket yaşanıyor. Şu ana kadar 50’ye yakın ev alev aldı. Ekipler müdahale ediyor” dedi.

yusufeli-nde-50-ye-yakin-ev-yandi-853683-1.yusufeli-nde-50-ye-yakin-ev-yandi-853684-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol