birgün

19° AÇIK

Yüzüklerin Efendisi dizisinin adı açıklandı

Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisi "The Lord of the Rings: The Rings of Power" adıyla yayınlanacak.

KÜLTÜR SANAT 21.01.2022 01:52
Yüzüklerin Efendisi dizisinin adı açıklandı
Abone Ol google-news

J.R.R. Tolkien'in yazarı olduğu Yüzüklerin Efendisi kitapları film serisinin ardından, bu kez de bir diziye uyarlandı. Yalnızca bir sezonu için 465 milyon dolar harcama yapılan Amazon Prime dizisinden bir tanıtım yayınlanarak dizinin tam adı duyuruldu.

Duvar'ın aktardığı habere göre, "The Lord of the Rings: The Rings of Power" adıyla yayınlanacak yapımda, dizinin odak noktası Güç Yüzükleri olacak.

Toplamda 8 bölümden oluşacak "The Lord of the Rings: The Rings of Power"ın ilk sezonu 2 Eylül 2022'de Amazon Prime Video üzerinden haftalık olarak yayınlanmaya başlayacak.

Dizinin ilk sezon tarihi, Amazon Studios ve The Lord of the Rings on Prime’ın sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımla duyuruldu. Paylaşımda “2 Eylül 2022’de yeni bir yolculuk başlıyor” ifadeleri kullanılırken diziden ilk görsel de resmi olarak paylaşıldı.

Yeni Zelanda'da çekilen dizi, Peter Jackson imzalı "Yüzüklerin Efendisi" ve "The Hobbit" serilerinden yüzyıllar öncesinde geçecek.

Konu detayları henüz açıklanmayan dizinin, izleyicileri Numenor Krallığı dönemine götüreceği biliniyor. Dunedain soyunun hikâyesinin anlatılacağı dizinin kadrosunda Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman yer alacak.

Yeni kadronun yanı sıra dizide az da olsa tanıdık bazı karakterlerin yer alabileceği de belirtildi. Bu karakterler arasında Sauron, Galadriel ve Elrond gibi isimler de yer alacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol