birgün

6° PARÇALI BULUTLU

Zafer Algöz, Gibi’ye sataştı; ‘İlkkan’dan yanıt geldi

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ‘Erşan Kuneri’ dizisinin oyuncularından Zafer Algöz’ün, Feyyaz Yiğit’in ‘Gibi’sine sataşması sosyal medyada gündem oldu. Algöz, ‘nişastalı su muhallebisine’ benzettiği Gibi’nin Erşan Kuneri seviyesine gelmesi için ‘2 fırın ekmek, 4 fırın da İzmir boyozu yemesi gerektiğini’ savundu. Algöz’e yanıt ise Gibi’nin İlkkan’ı Kıvanç Kılınç’tan geldi: “Yetişkinliğin ve tekâmülün, biyolojik değil zihinsel ve kültürel süreçlerin sonucu olduğu zahmetsizce gözlemlenebiliyor.”

KÜLTÜR SANAT 18.05.2022 17:29
Zafer Algöz, Gibi’ye sataştı; ‘İlkkan’dan yanıt geldi
Abone Ol google-news

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı ‘Erşan Kuneri’ dizisinin oyuncularından Zafer Algöz’ün, diziyi beğenen ve içinde ‘Gibi esintilerinin’ olduğunu söyleyen bir Twitter kullanıcısına verdiği yanıt, sosyal medyada gündem oldu.

Twitter kullanıcısının “İçinde bir tık ‘Gibi’ esintisi hissettim gibi” ifadelerinin yer aldığı yoruma yanıt veren Algöz, Feyyaz Yiğit’le özdeşleşen yapımı küçümseyerek, “‘Gibi’nin bu seviyeye gelmesi için 2 fırın ekmek, 4 fırın da İzmir boyozu yemesi gerek” dedi.

Algöz, yorumunun daha yapıcı olması gerektiğini düşünen bir kullanıcıya da “Nişastalı su muhallebisiyle, kaymaklı ekmek kadayıfını mukayese etmeyelim derim. Yoksa tabii ki herkesin zevki birinci mevki” şeklinde yanıt verdi.

İSİM KULLANMADAN YANIT VERDİ

Algöz’ün bu sataşmasına Gibi cephesinden ilk yanıt, sevilen yapımda ‘İlkkan’ karakterine hayat veren oyuncu Kıvanç Kılınç’tan geldi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada isim vermeden Algöz’ün sözlerini eleştiren Kılınç, “Yetişkinliğin ve tekâmülün, biyolojik değil zihinsel ve kültürel süreçlerin sonucu olduğu zahmetsizce gözlemlenebiliyor” dedi.

Gibi’nin yaratıcılarından olan ve başrolde ‘Yılmaz’ karakterini canlandıran Feyyaz Yiğit’ten ise henüz bir açıklama gelmedi.

Bu yaşananların ardından Zafer Algöz ve Feyyaz Yiğit, Twitter’da TT (trend topic) oldu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol